Projekt Baranowo - dom kostka - Alicja Mateja
20291
post-template-default,single,single-post,postid-20291,single-format-standard,theme-hazel,dwpb-cover-page,dwpb-ramain-top,hazel-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_updown,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.3,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Projekt Baranowo – dom kostka

Chciałam Wam przedstawić projekt przebudowy domu kostki.

Głównym elementem – który doskwierał inwestorom było brak możliwości swobodnego wyjścia na ogród. Będąc na górze – byli za wysoko w stosunku do ogrodu. Kiedy byli na dole w kuchni – wychodzili do ogrodu przez okno – była to najkrótsza droga.

Wymyśliłam rozwiązanie, które okazało się dla nich IDEALNE.

Podzieliłam dom na część sypialnianą- ze starym układem pięter oraz część dzienną – gdzie podłogę parteru podniosłam, co za tym idzie likwidując strop pomiędzy piętrami. Stworzyłam wysoką, przestronną część dzienną z bezpośrednim wyjściem na ogród.

Pamiętam uczucie, kiedy wpadłam na rozwiązanie idealnie wpisujące się w problem inwestorów. Nie mogłam spać, rano zerwałam się, żeby jechać do konstruktora i zanim zdradzę im pomysł – upewnić się, czy jest możliwy do zrealizowania. Wieczorem pojechałam przedstawić im swój pomysł – okazało się, że inwestorzy są zachwyceni. Pani Inwestor powiedziała, że będzie spać z tym projektem – projektem domu marzeń. Takich słów i emocji się nie zapomina!

PROJEKT

Poza najważniejszą ideą projektu – podwyższeniem niskiego parteru do poziomu ogrodu dom podzieliłam na dwie części.

LEWA CZĘŚĆ DOMU

Tu pozostał stary układ kondygnacji.
To część sypialniana, spokojna.
Na górze zlokalizowane są sypialnie i łazienka,
na dole gabinet oraz garaż wraz z kotłownią i pralnią.
PRAWA CZĘŚĆ DOMU

Podzielona jest na dwie strefy. Pierwsza, najważniejsza to otwarta, wysoka część dzienna – salon z aneksem kuchennym i jadalnią.
Druga, niższa część wejściowa z drugą łazienką.

POCZĄTEK PRAC

Zabrałam się za robienie projektu budowlanego by jak najszybciej otrzymać pozwolenie na budowę i rozpocząć budowę wymarzonego domu!

Grube prace budowlane trwały niecałe 2 miesiące. Wykonawca szedł jak burza!

PRACE WYKOŃCZENIOWE

Zaczęły się też bardzo przyjemnie prace takie jak wybieranie okien, kolorów, detali, wykończeń….
Jak to na budowie, niektóre decyzje trzeba podejmować szybko na budowie. Wtedy w ruch idą szkice! 🙂Całość prac na budowie potrwała ok pół roku, a Inwestorzy mogą się cieszyć wspaniałym domem po zmianach!

Tags:
, ,

2 komentarze

 • Karolina Krysztofiak

  13.04.2020 at 11:16 Odpowiedz

  Sapdasz z tym wpisem jak z nieba! Poważnie myślimy o kupnie podobnego domu i widzę w nich dokładnie ten sam problem. Zupełnie nie wpadłam na takie rozwiązanie – myślałam ewentualnie o tarasie ze schodami, ale Twój pomysł jest o niebo lepszy. Cała bryła wygląda juz nowoczesniej. Jestem bardzo ciekawa dalszych prac i postępów!

  • admin

   13.04.2020 at 12:38 Odpowiedz

   Karolino! Bardzo Ci dziękuję za pierwszy komentarz na moim blogu! Bardzo ciekawe, bo byłam dzisiaj na Twoim blogu (dostałam newslettera). Pamiętam Cię w poprzedniej fryzurze, a obecna – świetna!!! 🙂 powodzenia w szukaniu domu i cieszę się, że mogłam zainspirować! 🙂

Napisz komentarz