Czym jest House-Coaching™?

 Dom, to Twoje najważniejsze miejsce na Ziemi.

I to Twoje potrzeby są w nim najistotniejsze.
Urządzanie wnętrz łączę z empatią oraz narzędziami life coachingowe.

Myślę, że najbardziej obrazowo można wyjaśnić czym jest House-Coaching™ na podstawie Piramidy, stworzonej przez Kirsten Steno. Piramida jest zainspirowana słynną Piramidą Maslowa. Według takiej piramidy wszyscy, jak jeden mąż mają takie same podstawowe potrzeby i starają się je zaspokoić. Kiedy zaspokajamy wszystkie nasze potrzeby, jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Kirsten Steno odkryła, że możemy zaspokoić nasze ludzkie potrzeby poprzez nasz dom.
 
Dom jest miejscem, w którym możemy rozwijać nasz potencjał. Jest naszym schronieniem, zapewnia nam bezpieczeństwo, kiedy wszystko w nim dobrze funkcjonuje. Kiedy zadbamy o to, by dom był funkcjonalny możemy urządzać go z pomocą ulubionych mebli i dekorować elementami, które sprawiają nam radość. Dzięki temu zaspokajamy po kolei różne nasze potrzeby, tworząc dopasowane do nas miejsce, w którym możemy wzrastać.

Umów się na sesję House-Coachingu™ i stwórz swoje miejsce na ZIEMI

Kiedy pracuję ze swoimi klientami napotykamy obawy, lęki, przeszkody jak meble po babci, których ciężko nam się pozbyć, jak za ciemne mieszkanie, za małe okna, które trzymają nas w miejscu i nie pozwalają z radością urządzać naszych domów. Rozpuszczając blokujące nas myśli, dzięki House-Coachingowi™ uwalniasz swoją kreatywność i ufasz swojemu sercu. Wierzę i dzięki pracy z wieloma osobami wiem, że jest to najpiękniejsza droga do urządzania domu, w którym ukazujesz SWOJĄ wersję nadziei, miłości, radości i szczęścia.

Narzędzia House-Coachingowe™ pomagają Ci uwolnić kreatywność, która jest tak drogocenna i pozwala w pełni spokoju i radości urządzać Ci dom.

Jak powstał House-Coaching™?

House-coaching™ został stworzony przez moją mentorkę Kirsten Steno. Kirsten ukończyła kurs Life Coachingu u Marthy Beck. Jako, że od lat urządzała wnętrza - jako wzięty architekt - i to była jej pasja pomyślała, że połączy te dwie materie. W ten sposób powstał House-Coaching™. Kirsten Steno wymyśliła narzędzia, które pozwalają na uwolnienie kreatywności i urządzenie domu, który ładuje Twoje życiowe baterie. Jest to lekarstwo dla wszystkich którzy są czują się źle we własnych domach.

Kirsten mieszka w Danii i tworzy tam międzynarodowy Instytut House-Coachingu™, który zrzesza ludzi na całym świecie.

Empatyczna architekturaHouse-coaching to empatyczne urządzanie domu. Słuchamy uważniej tego co sprawia Ci radość, co kochasz, ale też Twoje obawy, strach, wątpliwości by dać dodatkową, wyjątkową wartość naszej współpracy. Krok po kroku tworzymy DNA - Twojego domu pomagając Ci wyłonić to co lubisz, a czego nie lubisz.

Czym różni się House-Coaching™ od typowego urządzania wnętrz?BIURO ARCHITEKTONICZNE W większych biurach architektonicznych urządzanie wnętrz opiera się o potrzeby klienta, jednak w głównej mierze jest przedstawieniem stylu danej pracowni. To architekci szukają inspiracji i zastanawiają się jak najlepiej funkcjonalnie dla danej przestrzeni i najkorzystniej wizualnie urządzić dane wnętrze. Zanim udasz się do dużej pracowni poznajesz ich projekty, styl w jakim pracują i wiesz czego możesz się spodziewać bo zaprojektują wnętrze dokładnie w takim stylu. Następnie taki projekt jest przedstawiany klientowi i wprowadza się do niego ewentualne zmiany. Z takim projektowaniem mam dużo doświadczenia. Jest to opcja idealna do dużych inwestycji, mieszkaniówek, gdzie często jest to etap, na którym praca indywidualna nie ma takiego znaczenia.

PROJEKTANT WNĘTRZ Coraz częściej projektanci wnętrz głębiej poznają potrzeby klienta, najpierw przeprowadzają pogłębiony wywiad, proszą o przesłanie zdjęć i inspiracji, które najbardziej się Tobie podobają. Poznają Twoje marzenia oraz problemy, z którymi się borykasz, radości i smutki, które przynosi Ci dana przestrzeń. Następnie na podstawie zgromadzonych materiałów, wymiarów pomieszczenia, przede wszystkim Twoich marzeń i potrzeb przygotowywany jest projekt, wraz z podpowiedziami, opisem i ewentualną listą zakupów. Taki projekt jest dopasowany indywidualnie do Ciebie i pozostałych mieszkańców. Ja też projektuję w taki sposób.

HOUSE-COACHING™ House-Coaching™ zawiera wszystko to co jest  przedstawione w drugiej opcji. Jest to urządzanie wnętrz ale z dodatkowymi narzędziami, które przynoszą jeszcze więcej indywidualnej dla Ciebie wartości danemu wnętrzu. Narzędzia life-coachingowe, rozpuszczanie ewentualnych lęków, blokad pozwala na uwolnienie Twojej kreatywności i stworzenie domu w którym ukazujesz SWOJĄ wersję radości, nadzei, miłości, swoją historię. Taki dom dodaje nam życiowej energii, jest najlepiej dopasowany do nas.

Kiedy rozwijasz skrzydłaNarzędzia House-Coachingowe, których używamy pomogą Ci urządzić piękny dom, rozbudzą Twoją kreatywność ale dodatkowo, jeśli będziesz mieć taką potrzebę uporządkować priorytety w Twoim życiu, rozjaśnią cel i marzenia do których dążysz. Jest takie narzędzie - Ścieżka marzeń, która jest dedykowana specjalnemu miejscu w Twoim domu, np. Twojej sypialni. Jeśli codziennie patrzysz na swoje cele, marzenia, skupiasz się na nich - one rosną, często spełniają się w odpowiednim dla siebie momencie. Sprawdziłam to na sobie wiele razy! Niesamowite w House-Coachingu™ jest to, że dodaje Ci skrzydeł. Dzięki temu masz energię by działać :)

Jak House-Coaching™ zadziałał u mnie?Opowiem Ci z własnego doświadczenia, jak działa House-Coaching™.

Jest to narzędzie które dotyka również naszych przekonań. Często nasze myśli, których bardzo kurczowo się trzymamy nie pozwalają nam urządzić domu tak by sprawiał nam radość. Dołujemy się powtarzaną w głowie historią, co zupełnie nie pozwala nam dostrzec możliwości przestrzeni wokół nas.

Dokładnie tak było ze mną.

Mieszkałam na parterze. Za oknem rosły ogromne kasztany, które całkowicie przysłaniały światło słoneczne. Mieszkanie było zimne i bardzo ciemne. Czułam się w nim źle, pragnęłam jasnych pomieszczeń, światła, życia! Wielkie drzewa mnie przytłaczały, a ja już w drzwiach wejściowych spuszczałam głowę czując się zupełnie bezsilna wobec tych ogromnych drzew, które odbierały mi radość życia.

To, że za oknem rosły wielkie drzewa to fakt. To jednak jak wpływały na moje życie - wpędzając mnie prawie w depresję mogło i powinno się zmienić, jeśli chciałam odzyskać radość życia. Jedyne co mogłam zrobić to przepracować swoje odczucia. Wtedy pojawiła się w moim życiu Kirsten Steno. Bardzo zainteresowałam się jej działalnością i umówiłyśmy się na spotkanie online. Podziwiałam ją, a fakt, że znalazła dla mnie czas, by dłużej ze mną porozmawiać było dla mnie jak sen!

Po jednej sesji moje życie zupełnie się odmieniło. To nie ja byłam problemem, nie drzewa za oknem tylko to w jaki sposób je postrzegałam. Dopiero w trakcie naszego spotkania zdałam sobie sprawę, że mogę w mieszkaniu dodać więcej świateł, lampek, świeczek. Że na balkonie mogę posadzić więcej roślin - które przyniosą mi radość. Mogę nawet pouwieszać fajne lampki, lampiony, papierowe kule na tych kasztanach jeśli tylko to sprawiłoby mi radość!

I to prawda - kasztany cały czas stały za oknem i rosły coraz wyższe ale ja już patrzyłam na nie inaczej. Nie przytłaczały mnie i nie blokowały wszelkich działań w domu. W końcu skończyłam urządzanie salonu. zabrałam się nawet za balkon i stworzyłam tam azyl wśród zieleni - wieszając hamak i otaczając się pięknymi roślinami.

Nie byłabym w stanie odmienić swojego życia i domu jako architekt. Mogłam to zrobić tylko jako House-Coach™.